oczyW ciągu ostatnich lat nauczyliśmy się chronić skórę przed szkodliwym opromienieniami słonecznymi za pomocą przeróżnych kosmetyków. Jednak bardzo często zapominamy o oczach. A przecież promieniowanie UVB powoduje w oku wiele uszkodzeń i sprzyja groźnym schorzeniom w tym rozwojowi chorób siatkówki i soczewki.

Czytaj więcej...

leczeniePoziom cholesterolu w naszym organizmie zależy od wielu czynników takich jak przede wszystkim od diety, ale także od naszej aktywności fizycznej czy ogólnego stanu zdrowia. Za prawidłowe stężenie cholesterolu we uważa się 200 mg/dl u osób zupełnie zdrowych i młodych. Dlatego normy cholesterolu w naszym organizmie powinno się odnosić do konkretnej osoby i jej kondycji fizycznej. Najbezpieczniejszym stężeniem cholesterolu jest stężenie nie przekraczające 190 mg/dl. Takie stężenie odnosi się głównie do osób chorych lub zagrożonych schorzeniami układu krążenia. Dlatego im poziom całkowitego cholesterolu niższy tym lepiej dla naszego zdrowia. Równie ważnym stężeniem , są stężenia frakcji cholesterolu czyli tzw. „dobry”(HDL) i „zły”(LDL) cholesterol.

Czytaj więcej...

zdrowie003Nasz krew jest bardzo cenna, mimo wszystkich właściwości, jakie posiada potrafi też chorować. Nasza krew dociera do każdego miejsca w naszym ciele. Jeśli nie ma z nią problemów to wszelkie narządy są dobrze odżywione a układ odpornościowy jest na wysokim poziomie. Jedną z dolegliwości, jakie mogą jej dotyczyć są skazy nowotworowe.

Czytaj więcej...

Wszyscy specjaliści jednogłośnie mówią o tym by często sprawdzać stan tego narządu i nie lekceważyć pierwszych symptomów.Wszystkie choroby prowadzące do jej powiększenia mogą dawać takie same symptomy związane z przeszkodą w oddaniu moczu. Pierwszym symptomem jest długie oczekiwanie na samo oddanie moczu, wydalenie moczu bardzo wąskim strumieniem, całkowite jego zatrzymanie.

Czytaj więcej...

Choroba czy nie choroba? Właściwie wielu specjalistów pod tą nazwą ujmuje także depresje. Jeśli chodzi o zaburzenia, które prowidując te chorobę to do końca nie zostały jeszcze one poznane. Wiemy jedynie, że do choroby dochodzi na skutek zaburzenia równowagi neuroprzekaźników, są to substancje odpowiedzialne za przekazywanie informacji między neuronami.

Czytaj więcej...

Pokonać miażdżycę

Zdrowa dietaJednym ze sposobów i to dość skutecznym, który pozwoli nam pozbyć się blaszek miażdżycowych z naszych naczyń krwionośnych jest chelatacja. Metoda ta została opracowana ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju została ona pokazana dopiero w 1999 roku. Dziś po kilku latach doświadczeń w kręgu naszych profesorów medycznych są osoby, które popierają te metodę oraz osoby sceptycznie do niej nastawione. Już pond 50 lat trwają badania nad tą metodą i tak potwierdzono jej skuteczność wobec choroby wieńcowej, miażdżycy naczyń mózgu, nóg oraz stopy cukrzycowej.

Więcej…

Endometrioza

DoktorOstatnio w świecie medycyny zawrzało, ponieważ postawiono nowe teorie dotyczące tej właśnie choroby, ale też słychać o nowych metodach leczenia, które mają być jeszcze bardziej skuteczne. Właśnie teraz między 7.03 a 13.03 Obchodzimy światowy tydzień tej choroby. Choroba ta bywa też nazywana, gruczolistościa jeśli masz bóle w podbrzuszu i bolesne menstruacje do w 80 procentach masz właśnie endometriozę. korekta czy całkowita operacja plastyczna nosa Choroba ta polega na osadzaniu się drobinek błony śluzowej macicy na innych narządach ciała. Dochodzi w nich do takich samych zmian hormonalnych jak w zwykłej śluzowce.

Więcej…