Likwidacja-haluksówKości w naszych stopach leżą luźno, za ich odpowiednie ustawienie odpowiadają nasze mięśnie. Z kolei pacą mięśni sterują nerwy, mimo tego z czasem zdarza się ż stopa ulega deformacji.

Czytaj więcej...

chrypkaChrypka najczęściej daje nam znać, że coś nie tak się dzieje z naszym układem oddechowym. Ale czasem utrzymuje się długo, wtedy trzeba udać się do laryngologa. Jedną z przyczyn może być na przykład polip w gardle. Objawy zależą od tego gdzie on się dokładnie znajduje. Najczęściej ujawniają się same narośl an na strunach głosowych. Mogą one zmieniać głos, mówienie też wymaga większego wysiłku.

Czytaj więcej...

lekarze063Łuk odruchowy jest elementem funkcjonalnym układu nerwowego. Jego częściami składowymi są: receptor, droga czuciowa, czyli dośrodkowa, ośrodek neurony leżące w ośrodkowym układzie nerwowym , droga ruchowa, czyli odśrodkowa, i efektor. Sposób funkcjonowania łuku odruchowego wyraźnie dowodzi integracyjnej i koordynacyjnej funkcji układu nerwowego.

Czytaj więcej...

oczyW ciągu ostatnich lat nauczyliśmy się chronić skórę przed szkodliwym opromienieniami słonecznymi za pomocą przeróżnych kosmetyków. Jednak bardzo często zapominamy o oczach. A przecież promieniowanie UVB powoduje w oku wiele uszkodzeń i sprzyja groźnym schorzeniom w tym rozwojowi chorób siatkówki i soczewki.

Czytaj więcej...

leczeniePoziom cholesterolu w naszym organizmie zależy od wielu czynników takich jak przede wszystkim od diety, ale także od naszej aktywności fizycznej czy ogólnego stanu zdrowia. Za prawidłowe stężenie cholesterolu we uważa się 200 mg/dl u osób zupełnie zdrowych i młodych. Dlatego normy cholesterolu w naszym organizmie powinno się odnosić do konkretnej osoby i jej kondycji fizycznej. Najbezpieczniejszym stężeniem cholesterolu jest stężenie nie przekraczające 190 mg/dl. Takie stężenie odnosi się głównie do osób chorych lub zagrożonych schorzeniami układu krążenia. Dlatego im poziom całkowitego cholesterolu niższy tym lepiej dla naszego zdrowia. Równie ważnym stężeniem , są stężenia frakcji cholesterolu czyli tzw. „dobry”(HDL) i „zły”(LDL) cholesterol.

Czytaj więcej...

Pokonać miażdżycę

Zdrowa dietaJednym ze sposobów i to dość skutecznym, który pozwoli nam pozbyć się blaszek miażdżycowych z naszych naczyń krwionośnych jest chelatacja. Metoda ta została opracowana ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju została ona pokazana dopiero w 1999 roku. Dziś po kilku latach doświadczeń w kręgu naszych profesorów medycznych są osoby, które popierają te metodę oraz osoby sceptycznie do niej nastawione. Już pond 50 lat trwają badania nad tą metodą i tak potwierdzono jej skuteczność wobec choroby wieńcowej, miażdżycy naczyń mózgu, nóg oraz stopy cukrzycowej.

Więcej…

Endometrioza

DoktorOstatnio w świecie medycyny zawrzało, ponieważ postawiono nowe teorie dotyczące tej właśnie choroby, ale też słychać o nowych metodach leczenia, które mają być jeszcze bardziej skuteczne. Właśnie teraz między 7.03 a 13.03 Obchodzimy światowy tydzień tej choroby. Choroba ta bywa też nazywana, gruczolistościa jeśli masz bóle w podbrzuszu i bolesne menstruacje do w 80 procentach masz właśnie endometriozę. Choroba ta polega na osadzaniu się drobinek błony śluzowej macicy na innych narządach ciała. Dochodzi w nich do takich samych zmian hormonalnych jak w zwykłej śluzowce.

Więcej…